Dr. Homonnay Dorottya jegyző asszony tájékoztatóján bemutatta a hivatal részlegeit, dolgozóit, valamint részletesen kitért a képviselő testület és az önkormányzat hivatalának kapcsolatára, felhívta a figyelmet a törvényi előírásokra. Ha mindenki ehhez tartja magát, a jövőben sok problémától megkímélné a testületet, illetve a falut.
Hangsúlyt kapott, hogy az előterjesztések elő-, és elkészítését ajánlatos a hivatal szakapparátusával végeztetni, valamint a törvényességi vizsgálatára - az SZMSZ által legutóbb megkurtított - határidőt növelni kellene.
Ezt követően a belső ellenőr tájékozatta a testületet a gazdálkodás szabályairól. Felhívta a figyelmet arra, hogy a költségvetés gazdálkodást, nem pedig garázdálkodást jelent. Továbbá, hogy a kötelezettség-vállalásra vonatkozó szabályok be nem tartása esetén a kérdés már csak az lehet, hogy “ki és mennyit fog ülni”. Megjegyezte még, hogy a költségvetés készítésekor “virtuális bevétel” (tervezzük, de már a betervezéskot tudjuk, nem lesz belőle semmi) betervezése életveszélyes. És különösen az, ha még költünk is belőle.
Ezt követően a Polgármesteri Hivatal irodavezetői adtak rövid tájékoztatást a munkájukról.
A szünet után Székely László polgármester úr ismertette a bizottsági struktúrát, amiről sajnos kérésére nem készülhetett felvétel. A módosítások nem csak a bizottságok elnevezését, hanem hatásköreit is érintették. A felosztás talán némi átgondolásra szorul, mert pl. a fiatalokkal kapcsolatos kérdések három bizottságban vannak elosztva, az oktatás témakört a településfejlesztési bizottság hatáskörébe utalták. Egy ilyen bizottságba nagyon nehéz lesz megfelelő külső szakértőket találni, mert elég kicsi annak a valószínűsége, hogy valaki az építészetben és az oktatásban is szakértő lenne. Egy ilyen bizottságban a társaság fele valószínűleg nem fog tudni szakmailag megalapozott döntést hozni.
Az alpolgármesterek személyére is javaslat érkezett Zsarnóczay István képviselő és Varga István urak személyében.